fbpx Skip to main content

Kiedy przychodzi czas na zakup mebli do domu, masz wiele możliwości do rozważenia. Przewijając Pinterest lub zbierając pomysły na swoją wizję, ważne jest, aby przeprowadzić badania i rozważyć zamówienie mebli niestandardowych zamiast zamawiania mebli gotowych.  Na dzisiejszym blogu będziemy omawiać zalety niestandardowych mebli w porównaniu z zamówieniami online. Zaczynajmy!

Meble na zamówienie

Meble niestandardowe zapewniają, że możesz zadecydować o tym, czego naprawdę chcesz, jest to odpowiedni kolor, rozmiar itp. Ale co najważniejsze, maksymalizuje przestrzeń i funkcję przedmiotu specjalnie dla Twojego domu.  

Dzięki niestandardowym meblom otrzymujesz najwyższą jakość i nie musisz się martwić o ich wymianę w ciągu kilku lat.
Jest też coś w zakupach od lokalnej małej firmy. Wspierasz ludzi, którzy pracują i mieszkają wokół ciebie, i możesz usiąść w swoim specjalnie zaprojektowanym pokoju, wiedząc, że zrobiłeś mały wpływ na tą lokalną firmę  lub pracownię. Pisaliśmy o tym tutaj.

Img 7105

Zawsze będziesz wiedział, co dostajesz, przechodząc na niestandardowy model produkcji mebli. Możesz być pewny, że nie ma drobnego druku lub niespodzianek przy dostawie, a komunikacja jest zawsze jasna od początku do końca projektu. Wielu rzemieślników prowadzi „checklistę” swoich prac, i przekazują to razem z meblem.

Shared215
planner pracy przy projektach żywicznych – stół

 

Dopasowany do Ciebie

Współpracując z rzemieślnikiem, aby stworzyć unikalny przedmiot, możesz ominąć pośredników i twórców smaku którzy wymuszają swoje poglądy, Tworząc indywidualne meble nie musisz prosić o pozwolenie na dokonanie wyboru. Zamiast tego możesz przyjąć swoją kreatywną wizję i podzielić się nią z wykwalifikowanym profesjonalistą.

Niezależnie od Twoich upodobań lub potrzeb, rzemieślnik może współpracować z Tobą, aby stworzyć szyte na miarę, niepowtarzalne elementy. Jeśli masz w głowie iskrę pomysłu, możesz go wydobyć i pomóc mu rozwinąć go gotowy przedmiot. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki mebel stworzyć samodzielnie, jeśli masz w sobie duszę majsterkowicza i umiesz się posługiwać narzędziami, zapraszam Cię do tej wspaniałej przygody rzemieślnika.

Wszechstronność wzornictwa

Tworzenie mebli na zamówienie zapewnia elastyczność projektowania, co sprawdza się w przypadku nietypowych przestrzeni. W połączeniu z wysokiej jakości materiałami i wysokiej klasy osprzętem zmaksymalizuje to i w pełni wykorzysta każdą przestrzeń.

Wybór materiałów

Meble na zamówienie to szeroka gama: w tym drewno, metal, szkło i tkanina. Wszystko to można zaimplementować na różne sposoby, aby ulepszyć swój mebel. Choć materiały są niemal nieograniczone, warto zastanowić się nad prostotą projektu.

Koncentracja na jakości

Wykonanie jednorazowego przedmiotu wymaga staranności i skupienia niespotykanego w przypadku towarów masowo produkowanych. Rzemieślnicy nie produkują mebli w płaskich opakowaniach, tworzonych z nieustannym dążeniem do obniżenia kosztów. Zamiast tego traktują każdy kawałek jak dzieło sztuki, które reprezentuje ich rzemiosło

Isabell Winter Bm Bm3 9kdq Unsplash

Unikalne projekty

Rzemieślnicy tworzą te elementy jako jedyne w swoim rodzaju, dzięki czemu są tak wyjątkowe i osobiste, jak tylko sobie tego życzysz. Jeśli zamierzasz zmaksymalizować dopasowany aspekt, myśl dynamicznie i indywidualnie. Możesz naprawdę przesuwać granice i tworzyć elementy, które spełnią wszystkie Twoje wymagania dotyczące mebli. Wyjdź poza granice, myśl nieszablonowo, puść wodze fantazji, to w końcu Twój mebel,. 😉

Meble, które odzwierciedlają Twoją osobowość

Gotowe meble dają Ci pewien wybór pod względem koloru, materiału i stylu, ale nie pozwalają Ci mieć jedynego w swoim rodzaju elementu, jak meble z możliwością personalizacji. Pracując z twórcą mebli na zamówienie, będziesz w stanie stworzyć mebel, który dokładnie odzwierciedla Twoją osobowość lub koncepcję biznesową. Niestandardowy mebel może płynnie wtopić się w Twoją przestrzeń lub stać się elementem wyróżniającym się na tle reszty pomieszczenia.

Elementy wielofunkcyjne

Wspaniałą rzeczą w meblach na zamówienie jest to, że można je wykorzystać na wiele sposobów. Oznacza to, że na przykład pomieszczenie można przekształcić zarówno w salon, jak i  gabinet, oferując niezwykle dynamiczną i elastyczną przestrzeń .

Wartość dodana

Wysokiej klasy meble na zamówienie są droższe. Jednak, jeśli zostaną dobrze wykonane, ta wysokiej jakości usługa może zaoferować oszałamiające wizualnie elementy. Luksusowe meble na wymiar wzbogacą Twój dom. Zwiększy to atrakcyjność i wartość Twojej nieruchomości.

Zamówienia online

Internet wywarł niezwykły wpływ na meble i wystrój domu, a dzięki możliwościom sklepów internetowych można znaleźć tak wiele różnych opcji i pomysłów. Wiele osób chce zamawiać jak najwięcej bez wchodzenia do sklepu, a zamawianie przez Internet może być łatwiejsze i mniej czasochłonne. Wystarczy jedno kliknięcie. Należy jednak pamiętać, że może świetnie wyglądać na stronie internetowej, ale wymiary mogą nie działać w konkretnej przestrzeni. Jakość tego elementu nie zawsze może być świetna, jeśli kupisz go w dużym sklepie meblowym, i zwykle będzie trzeba go wymienić w ciągu 3-5 lat, ale jeśli szukasz mebla, aby sobie z tym poradzić, może to być korzystne do twoich potrzeb.

Żyjesz w sposób odpowiedzialny

W ciągu 40 lat od 1970 r. ilość mebli wyrzucanych co roku w USA wzrosła o 385% z 2,8 mln ton do 10,8 mln ton. Dzieje się tak pomimo faktu, że w tym samym okresie liczba ludności wzrosła tylko o 50%, a liczba mieszkań tylko o 100%. Łatwo sobie wyobrazić, że podobna historia ma miejsce w każdym kraju, dzięki meblom z tektury, nieprzemyślanym projektom, jak i fuszerkom.

Producenci skupiają się nie tylko na produkcji wysokiej jakości towarów dla wielu pokoleń, ale również zazwyczaj posiadają drewno pozyskiwane w sposób zrównoważony, a nawet odzyskiwane.

Budowanie więzi emocjonalnej

Zlecenie wykonania meble na zamówienie pozwala poznać twórcę i poznać jego historię. Jesteś w stanie docenić wybrane materiały i metody produkcji, w tym uzasadnienie takiego postępowania. Często możesz mieć swój udział w kształtowaniu ostatecznego projektu produktu. To inwestycja w kawałek i historię, którą można przekazać swoim dzieciom i ich dzieciom.

Szybkość dostawy

Nie trzeba dodawać, że gotowe meble wylatują z fabryki o wiele szybciej niż wykonane na zamówienie. W przypadku gotowych mebli czas oczekiwania na dostawę może wynosić do kilku dni, w zależności od stanów magazynowych.

Z drugiej strony meble na zamówienie zajmują trochę czasu. Zależy to od popularności wybranego projektanta, złożoności projektu, a także ilości potrzebnych mebli. Dostarczenie mebli może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Przechwytywanie

Wspieranie tradycyjnych umiejętności

Inwestując w lokalnych rzemieślników, pomagasz zachować rzemiosło i środki utrzymania przekazywane przez wiele pokoleń.

Trzy najmądrzejsze inwestycje

  1. Przeciętnie spędzimy 26 lat naszego życia śpiąc, więc jeśli zainwestujesz w jedną rzecz, zrób z niej swoje łóżko! Nie możesz wycenić dobrego snu, więc zainwestuj w świetny materac i sofę. 
  2. Od przyjęć, które trwały do późna, po gorączkowe niedzielne obiady z rodziną, wspaniały stół kuchenny zapamiętaj niejedną historię. 
  3. Nic nie może się równać z zatopieniem się w dobrze wykonanej, wystawnej sofie pod koniec długiego dnia, świetna sofa wyróżnia się jakością użytych materiałów, od wypełnień z pierza i puchu po wysokiej jakości ramy z litego drewna.

Obojętnie jaką drogę wybierzesz, czy takie meble wykonasz samodzielnie, czy zlecisz wykonywanie wybranemu specjaliście – dwój dom będzie Ci za to wdzięczny. Osobiście uważam że przetarte, przerysowane meble, wysiedziane fotele, są wspanialsze niż błyszczące i wylakierowane meble z masowej produkcji, które wymienia się co kilka lat. Dobrze wykonane meble, będą pamiętać wiele pokoleń, zapamiętają wiele wspaniałych chwil z Twojego życia. Jeśli masz dostępne fundusze, nie wahaj się. Każdy powinien mieć przynajmniej jeden mebel wykonany na zmówienie, lub wykonany indywidualnie.

Leave a Reply