Img 5564(1)

OBRÓBKA DREWNA Z UŻYCIEM ŻYWIC EPOKSYDOWYCH DLA WSZYSTKICH POZIOMÓW WTAJEMNICZENIA

Dowiedz się, jak właściwie wykorzystać żywicę epoksydową w projektach obróbki drewna, podczas jednodniowego, intensywnego szkolenia.

Jednodniowe? Tak, to możliwe!

Takiego szkolenia jeszcze nie było, praktyka od A do Z w ciągu jednego dnia. Rano wybierzesz drewno, wieczorem będzie „gotów do odbioru”.  Wszystko co najważniejsze, na intensywnym i przyśpieszonym kursie. Przestań robić bezużyteczne projekty na próbę, nasza planeta nie lubi gdy wywalamy do kosza żywice. Więcej danych podamy już niebawem.

Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces tworzenia stołu z żywicy. Podzielimy się z Tobą każdą wskazówką i sztuczką, której nauczyliśmy się na własnych kosztownych błędach, które są obecne podczas pracy przy takich projektach. I nie ważne czy początkujący, czy średnio zaawansowany, nasze wskazówki przydadzą się każdemu.

Skupimy się na żywicy, ale nie pominiemy też procesu projektowania, wiemy że każdy jest dumny z tego co wykona i cieszymy się że to tworzycie. Ale mamy wyższy cel, chcemy by projekty żywiczne wyszły na salony, by projekty były przemyślane i by miały w sobie cząstkę sztuki. Mówimy jasne i zdecydowane nie, projektom robionym tylko na pokaz.

Pomożesz w stworzeniu biurka / stołu z żywicy. Od wyboru drewna, przez mieszanie żywicy epoksydowej, dobór pigmentów/barwników, wylewanie żywicy epoksydowej, planowanie blatów, techniki szlifowania, po wykończenie powierzchni. Osiągniemy to, dzięki przemyślanemu systemowi przekazywania wiedzy, jak i poprawnemu zorganizowaniu przestrzeni warsztatowej, dlatego grupa uczestników jest określna na kilka osób.

Ten kurs jest dla każdego, o każdym stopniu „wtajemniczenia” ale dobrze, gdy będziesz posiadać mniejszą lub większą wiedzę na temat technik obróbki drewna. Obsługa wysokoobrotowych elektronarzędzi pozostaje po naszej stronie.

*Uwaga: ten kurs ma charakter wyłącznie instruktażowy. Jeśli będziesz brać czynny udział w kursie, wyniesiona z niego wiedza, będzie cenniejsza od wykonanych mebli.

Plan dnia:

Przedstaw się i poznaj wszystkich kursantów! Omówienie BHP,

i bezpiecznej pracy na stolarni.

Wszystko o drewnie. Znalezienie odpowiednich kawałków

Wybór układu blatu.

Cięcie do kształtu i rozmiaru

Przygotowanie płyt do zalania żywicą

Gruntowanie krawędzi. Jak i dlaczego.

Mieszanie żywic epoksydowych i pigmentów.

Metody planowania. Poprawianie skaz po planowaniu

Metody szlifowania. Jaki papier i dlaczego wodny.

Montaż nóg za pomocą wkładek gwintowanych.

Uwaga: Dołożymy wszelkich starań, aby wyrobić się w czasie jednak nie możemy zagwarantować, że skończymy do 20. Dlatego warto zaplanować nocleg, jeżeli przybywasz z daleka.

Zapisz się na kurs!

Potrzebujesz więcej info? Pisz na info@epoksydowa.pl

To, co musisz wiedzieć:

Większość dnia spędzimy na nogach w nieogrzewanym/bez klimatyzacji miejscu pracy. Proszę się odpowiednio ubrać. Termos z herbatą, chłodny napój we własnym zakresie.

– To warsztaty praktyczne, chociaż nie wymagamy brania czynnego udziału, bądź przygotowany na ubrudzenie się, dlatego komplet ubrania na zmianę będzie mile widziany.

Przerwa na posiłek ogranicza się do własnego prowiantu, lub pobliskich fast-foodów

– Zachęcam do robienia notatek, nagrywania filmów, im więcej tym lepiej. Dla Ciebie 😉

– Warsztaty są darmowe, ale nie mamy nic przeciwko małym „datkom” na pokrycie kosztów utrzymania.

– Wymaganym minimum będzie posiadanie maski, jak i własnych okularów oraz wzmocnionego obuwia roboczego. Nie pogniewamy się gdy ktoś zabierze ze sobą wielorazowe rękawiczki gumowe. 😉

Regulamin dostępny  –>tutaj<–

epoksydowa pl książka

Kilka słów o mnie

Wychodzę ponad sztywne ramy, staram się pomagać każdemu, czy to mailowo, na czacie, czy telefonicznie i przekazywać jak najwięcej informacji. Niektóre tematy, to problemy z projektem, pomysły / inspiracje projektowe, wykończenie stołów, powierzchni. Rozumiem to doskonale, tak samo jak to że wkroczenie do świata żywic w dekoracjach nie zawsze jest łatwe i proste, a czasem brak po prostu odwagi napisać publicznie z prośbą o pomoc.
Gdy poznawałem ten „żywiczny świat”, w Polsce nie było materiałów, książek, jakiejkolwiek publikacji co i jak. Była tylko karta producenta i tyle. Cierpliwością, jak i metodami prób i błędów powstawały niepowtarzalne projekty, z których jestem dumny.
Uczę minimalizmu w projektach drewno-żywica. Minimalizm ma na celu ułatwić życie konsumentowi. Praca, której nie wykonuje projektant, to praca, którą musi wykonać konsument – nieprzerwanie przez cały okres użytkowania produktu.

Nie ma gwarancji, że moje odpowiedzi będą Tobie pasować. Odpowiem uczciwie i najlepiej jak potrafię, ale na tym kończy się moja gwarancja satysfakcji. Powodzenie żywicznej misji leży w twoich rękach. Uzbrój się w czas i cierpliwość, a przygoda będzie niesamowita. Nie jestem szkoleniowcem, nie jestem trenerem personalnym, ale pomagam wielu osobom jak i firmom, którzy teraz żyją z takich projektów. Więc moje rady mają jakiś sens?  Może moje wskazówki mogą być błędne, może moja wiedza okazać się może nieodpowiednia dla Twojego projektu, ale wspólnymi siłami osiągniemy zamierzony cel.

Podoba Ci się to co robię? Chcesz wspomóc moje prace? – Kup Mi kawę 😉