Maska do pracy z żywicą. Wskazówki które pozwolą Ci wybrać odpowiednią. - Epoksydowa.pl Skip to main content

Gazy lub opary wydzielane przez żywicę epoksydową istnieją naprawdę. Nie czujemy ich zbyt dobrze, ale to nie znaczy, że ich tam nie ma. 

Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że żywica epoksydowa wpłynie na Ciebie niekorzystnie. Nadwrażliwość powoduje różnego stopnia niedogodności dla osób, które są na nią skłonne, przechodząc od kontaktowego zapalenia skóry (podrażniona, opuchnięta skóra) do niekorzystnie podatnej reakcji, takiej jak łuszczenie się skóry.

Długotrwałe oddychanie wyjątkowo stężonymi oparami epoksydowymi może powodować problemy z oddychaniem, dlatego musisz nosić najlepszą maskę oddechową, aby chronić się przed żywicą epoksydową!

Ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie maski

 • Pole widzenia. Ważne jest, aby podczas noszenia maski nadal widzieć co dzieje się w pobliżu naszego miejsca pracy. Nisko profilowa maska ​​oddechowa typu pół twarzowego może znacznie ułatwić pracę.
 • Powinna chronić przed wszelkimi zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. Nie chcesz kupować kilku masek do różnych prac, upewnij się, kupowana maska będzie odpowiednia zarówno do pracy z samą żywicą, jak i do dalszej jej obróbki.
 • Lekka, ale wytrzymała. Nie sugeruj się ceną. Większość tanich masek rozpada się po niewielkim uderzeniu o podłogę. Potrzebujesz maski która jest wygodna w noszeniu, ale nie tak cienka by stała się bezwartościowa, np. po upadku.
 • Łatwe oddychanie podczas noszenia. Niektórzy producenci zaprojektowali specjalne systemy przepływu powietrza do swoich masek, które po prostu ułatwiają zaczerpnięcie powietrza. Jeśli masz trudności ze spokojnym oddechem w zwykłej masce, raczej nie będziesz jej nosić, dlatego warto zainwestować w maskę która umożliwia większy komfort oddychania. 
 • Łatwa do zdjęcia. Potrzebujesz maski, którą możesz łatwo zakładać i zdejmować. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, gdy jesteś pokryty żywicą epoksydową, jest walka przez 10 minut, aby zdjąć maskę, abyś mógł się umyć.
 • Antypoślizgowa konstrukcja. Nie chcesz, aby maska spadała podczas pracy. Maska z antypoślizgową konstrukcją może pomóc w utrzymaniu jej na miejscu tak, jak chcesz. Nawet przy wielokrotnym pochylaniu się.
 • Konstrukcja zapobiegająca parowaniu. Jeśli nosisz okulary pod maską, chcesz nosić maskę która zapobiega parowaniu. Wielu producentów stosuje rozwiązania zapobiegające zaparowaniu, które może znacząco poprawić komfort pracy dla osób noszących okulary.
 • Wymienne filtry. Jeśli chcesz model z wymiennymi filtrami, upewnij się, że ma standardowy rozmiar filtra. Niektóre tańsze modele są tanie, ponieważ wymagają zakupu drogich filtrów na zamówienie – to fałszywa ekonomia. 
 • Szczelność w kontakcie z twarzą. Maska na całą twarz, lub półmaska, to którą wybierzesz, zależy od ciebie. Ale musisz pamiętać by maska dokładnie dolegała do twarzy.
 • Okulary. Jeśli stosujesz pół maskę, warto stosować okulary ochronne, to jakiej będą jakości zależy pewnie od ciebie. Ale im szczelniejsze tym lepiej dla Twojego wzroku. 

Na naszym rynku popularnością cieszą się dwa typy masek ochronnych.

Maska pełno-twarzowa

Polmaska Maska Pelnotwarzowa 3m 6700 6800 6900 3m Marka 3m Removebg Preview
Maska Pełno twarzowa 3m
 • prosta w obsłudze i wygodna w noszeniu
 • wyposażona w system złącza bagnetowego 3M™ pozwalający na podłączanie szerokiego asortymentu podwójnych filtrów chroniących przed gazami, parami i pyłami, w zależności od indywidualnych potrzeb
 • szyba całotwarzowa z poliwęglanu zapewnia szerokie pole widzenia oraz odporność na zarysowania i uderzenia
 • opatentowany zawór wydechowy 3M™ Cool Flow kierujący wydychane powietrze w dół zapewnia mniejsze opory wydechu i kumulowanie ciepła i potu, łatwiejsze oddychanie oraz eliminuje wibracje zaworu, a także ilość miejsc, w których gromadzi się brud
 • spełnia wymagania normy EN136, zaś szybka – EN166

Maska gazowa z oparów organicznych do oparów żywicy. Maska pełno twarzowa dla majsterkowicza zajmującego się projektami DIY, stolarstwem, oraz pracą z żywicą epoksydową. Zastosowanie maski pełno twarzowej obejmuje prace tj. stolarstwo, malowanie, produkcję. Naturalna filtracja najlepiej przesiewa niestabilne związki naturalne (LZO), zapachy i inne zanieczyszczenia powietrza. 

Co sprawia, że ​​taka maska jest najlepsza do pracy z żywicą? 

• Osłona zabezpiecza nos, usta i oczy – wystarczająco dobry powód 😉
• Maska o wygodnym profilowaniu – pracując przez cały dzień, potrzebujesz maki wygodnej w użytkowaniu
• Maska pełno twarzowa uszczelnia całą twarz, zapewniając oczy, nos i usta 
• Wizjer odporny na uderzenia – każda maska ​​jest wyposażona w skuteczną ochronę twarzy 
• Technologia przeciwmgielna – powstrzymuje główny punkt wizyjny przed zaparowaniem 
• Jeden rozmiar pasuje dla wszystkich rozmiarów głowy – regulowane paski pasują do każdego rozmiaru głowy 

Pół maska

Maska Lakiernicza 3m Polmaska 6200 Komplet Zestaw Removebg Preview
Maska Lakiernicza 3m 6200 K

Maska pełna firmy 3M – typu 6200 jest maską wielokrotnego użytku, która została wyposażona w specjalny i innowacyjny system tzw. złącza bagnetowego 3M™, który umożliwia podłączenie do niej szerokiego asortymentu lekkich, podwójnych elementów oczyszczających, których zadaniem jest skuteczna ochrona operatora przed różnego rodzaju pyłami, parami oraz gazami, dostosowanych w zależności do indywidualnych potrzeb.

Ta pół maska wielokrotnego użytku zapewnia niezawodną i wygodną ochronę dróg oddechowych i jest odpowiednia w wielu sytuacjach, pomagając zapewnić ochronę przed cząstkami stałymi oraz szeroką gamą gazów i oparów. Półmaska ​​wielokrotnego użytku 3M serii 6000 pomaga zapewnić ochronę przed cząstkami stałymi oraz szeroką gamą gazów i oparów, gdy jest używana z odpowiednimi wkładami i filtrami. Prawidłowo dopasowana pomaga zapewnić ochronę przy stężeniach do 10 razy przekraczających dopuszczalny limit narażenia. Zagięty tył wkładów pomaga poprawić równowagę i widoczność. Niezwykle wygodna, miękka i lekka część twarzowa ma łatwe w regulacji paski na głowę, które pozwalają na indywidualne dopasowanie do użytkownika. 

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

 • Uwaga na zapachy: Zmień filtr, jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w zapachu lub smaku; lub jeśli twoje gardło, nos lub płuca ulegają podrażnieniu.
 • Oddychaj spokojnie: Powinieneś zmienić filtry,  jeśli jest zatkany i trudno oddychać.
 • Utrzymuj suchość: Wiele masek, zwłaszcza jednorazowych, staje się nieskutecznych, jeśli się zamoczą.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami: Wymień filtry zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Czasem jest to 10 minut ciągłej pracy, a czasem nawet kilka godzin. Ważne jest zapoznanie się z instrukcją maski, jak i kartą techniczną samej żywicy.
 • Nie używaj ponownie: Jednorazowe maski ochronne nie powinny być używane więcej niż raz.
 • Wyrzuć, jeśli jest uszkodzony: Wyrzuć każdą maskę lub osłonę filtra, który jest brudny lub uszkodzony. Wymień maski gazowe, jeśli gumowe uszczelki są uszkodzone.
 • Uczęszczasz na szkolenia? Organizator powinien zadbać o twoje bezpieczeństwo, informując że powinieneś zaopatrzyć się w maski dedykowane do takiej pracy.. Jednorazowe maski są złym rozwiązaniem. 

Używasz półmaskę? Noś okulary ochronne!

Nie zalecamy wykonywania jakiejkolwiek obróbki bez okularów ochronnych. Twoje oczy są cennym darem, a narażanie ich na ryzyko jest po prostu głupie. 

Gogle ochronne/okulary ochronne są zaprojektowane tak, aby zapobiegać przedostawaniu się cząstek i innych materiałów do oczu, a tym samym zapobiegają ich uszkodzeniu. 

Możesz poświęcić trochę dyskomfortu w pracy z żywicą, aby zachować wzrok, ale biorąc pod uwagę ilość wysiłku, jaki włożono w projektowanie okularów ochronnych w ciągu ostatnich kilku lat – nie muszą już być niewygodne, jeśli zainwestujesz trochę więcej w chroniąc wzroku.

Według Prevent Blindness America (PBA) ponad 125 000 Amerykanów każdego roku doznaje urazu oczu w domu, a kolejne 700 000 rani oczy w pracy. To prawie milion ludzi, którzy żałują, że nie nosili okularów ochronnych.

Tak na zakończenie:
Do pracy z żywicą polecamy używanie rękawiczek nitrylowych – są podobne do lateksu, ale dużo mocniejsze i nie zawierają związków alergizujących powszechnie kojarzonych z lateksem 

Leave a Reply

TANIEJ
Wybierz jeden z gotowych zestawów i ciesz się rabatami!
W ZESTAWIE!
Otrzymujesz
na dowolny zakup NLQLPWZR8L.
RABAT
dla produktów nieprzecenionych