Przewodnik pielęgnacyjny - Epoksydowa.pl Skip to main content
THE STORY

Przewodnik pielęgnacyjny

Twoje nowe meble mogą trwać całe życie! Jak każdy ceniony dobytek, będzie potrzebował trochę miłości, aby uzyskać porządek być odpowiednio pielęgnowanym. Zachowując szczególną ostrożność, będziesz mógł z wdziękiem obserwować epokę drewna. Zawsze ważne jest, aby pamiętać, że drewno było żywym, naturalnym materiałem. Każdy kawałek jest wyjątkowy.

DĄB EUROPEJSKI

Surowy dąb ma naturalnie jasny kolor z subtelnym żółto-brązowym odcieniem. Posiadamy szereg twardych olejków woskowych dostępne, które zachowują i wzmacniają te naturalne odcienie wraz z tymi, które przyciemniają kolor i zaznacz ziarno. Zawsze zalecamy zamówienie przykładowego pakietu ulubionych wykończeń – jednak tak nie jest możliwe jest zagwarantowanie dokładnego dopasowania kolorów ze względu na naturalne różnice kolorystyczne między poszczególnymi kawałkami dębu.

ORZECH CZARNY AMERYKAŃSKI

Orzech ma pięknie ciemny, ciepły brązowy kolor, który ożywa dzięki olejnemu wykończeniu. Orzech ma zamknięte ziarno co oznacza, że ​​ma znacznie gładsze wykończenie niż dąb. W każdym kawałku orzecha włoskiego mogą występować różne kolory; twardziel jest bardzo ciemny, a biel jest znacznie jaśniejszy. Orzech włoski nie pasuje do żadnego oleju pigmentowego, więc polegamy na naturalnych kolorach drewna, wzmocnionych wyraźnym olejem.

CZYSZCZENIE

Użyj ciepłej, wilgotnej miękkiej szmatki, aby delikatnie usunąć kurz. Do głębszego czyszczenia użyj lekko mydlanej szmatki. Dokładnie osusz powierzchnię natychmiast po. Nigdy nie używaj wybielaczy, agresywnych chemikaliów, silikonowych past natryskowych, gąbek ściernych ani zmywaków na powierzchni. Specjalistyczne środki do czyszczenia drewna to nasze zalecane produkty do czyszczenia wszystkich powierzchni z litego drewna.
Chociaż większość wycieków zniknie, zawsze należy natychmiast zetrzeć wszystko, co mogłoby zabrudzić, takie jak kawa, czerwone wino i ocet winny. Jeśli pozostanie, powierzchnia może wymagać ponownego wykończenia, aby usunąć plamę. W takim przypadku zawsze zalecamy konsultację z nami w celu uzyskania dalszych porad.

PONOWNE OLEJOWANIE

Wszystkie drewniane elementy  będą wymagały smarowania co 12-18 miesięcy, w zależności od zastosowania. Blaty będą wymagać olejowania co 6-12 miesięcy i dodając warstwę oleju natychmiast po otrzymaniu stolika można zalecić dodatkową ochronę przed plamami. Jeśli nie masz pewności co do poniższych kroków lub chcesz uzyskać dodatkowe informacje na temat marki i koloru wykończenia zastosowanego na twoim kawałku
mebli, prosimy o kontakt! Twarde oleje woskowe, oprócz przezroczystego matowego i przezroczystego satyny (stosowane na orzechach), są zabarwione pigmentem. Jeśli chcesz odświeżyć lub ulepszyć
kolor swojej sztuki użyj zabarwionego oleju do pierwszych nałożonych warstw i wykończ lakierem bezbarwnym. Jeśli chcesz dodać ochronę do kawałek, ale są zadowoleni z koloru, wystarczy nałożyć przezroczysty olej.

OLEJOWANIE KROK PO KROKU

• Dokładnie oczyść wilgotną szmatką, aby usunąć kurz lub brud, a następnie pozostaw do wyschnięcia.
• Dokładnie wymieszaj olej przed i podczas aplikacji.
• Nanieś olej oszczędnie, używając czystej, niestrzępiącej się białej szmatki lub gąbki do wykańczania. Nigdy nie wlewaj oleju na powierzchnię.
• Gdy cała powierzchnia zostanie delikatnie pokryta cienką i równą warstwą, wytrzyj powierzchnię w kierunku ziarna.
• Odczekaj 6 godzin, aż olej woskowy wyschnie w ciepłym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Odczekaj 8-10 godzin na markę Osmo, oleje np. Olej Terra
• Po wyschnięciu powtórz ten proces, dodając jeszcze dwie warstwy.
ZESTAWY DO KUCHNI I DREWNIANEJ KUCHNI
Wszystkie te produkty kończymy za pomocą bezpiecznego dla żywności oleju mineralnego. Produkty te nigdy nie powinny być wykończone przy użyciu twardego oleju woskowego. Postępuj zgodnie z powyższym
porady dotyczące stosowania oleju mineralnego bezpiecznego dla żywności.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE OLEJU

• Zawsze upewnij się, że znajdujesz się w czystym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu, wolnym od brudu, kurzu i sierści zwierząt.
• Zawsze używaj czystej białej niestrzępiącej się szmatki lub specjalistycznej szczoteczki do gąbek.
• Mniej znaczy więcej! Warstwy powinny być naprawdę cienkie, nigdy nie powinno być żadnych kałuż ani kropel oleju.
• Nie wylewaj oleju na stół. Zawsze chcesz mieć pełną kontrolę nad nakładaną ilością, nakładając niewielkie ilości za pomocą ściereczki lub gąbka zapobiegnie przesmarowaniu stołu, co może go uszkodzić.
• Upewnij się, że cała powierzchnia jest pokryta powłoką, zawsze sprawdzaj, czy nie ma śladów kapania na krawędzi. Wszelkie kroplówki należy usunąć.
• Wetrzyj olej w ziarno, aby uzyskać wykończenie we wszystkich zakamarkach. Następnie przetrzyj stół w kierunku ziarna do koniec.
• Mieszaj, mieszaj i ciągle mieszaj ten garnek oleju
• Nigdy nie nakładaj twardego oleju woskowego na części, które nie są z litego drewna (np. Sklejka, stal lub elementy mocujące).
• Zawsze używaj tej samej marki i koloru, w którym oryginalnie był wykończony kawałek, ostatnia warstwa może być wykończona bezbarwnie (matowa, satynowa lub błyszcząca) warstwa. Jeśli nie masz pewności co do koloru wykończenia, skontaktuj się z nami.

ZADRAPANIA I ZNAKI

Czasami meble ulegają uszkodzeniu. Lekkie rysy i ślady należy naprawić przed ponownym nałożeniem oleju. Można je lekko usunąć przeszlifować obszar w kierunku ziarna za pomocą gąbki szlifierskiej z drobnego papieru ściernego (ziarnistość 180 lub wyższa). Zakończ za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 240. Przed ponownym wykończeniem dokładnie oczyść kurz, stosując powyższe kroki procesu olejowania.

ŚWIATŁO UV

Światło dzienne dojrzewa drewno. Nierówna ekspozycja na światło słoneczne może powodować różnice w kolorach, które są bardzo trudne do usunięcia. Jeśli twój mebel jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, należy unikać pozostawiania czegokolwiek na powierzchni przez pierwsze 8 tygodni.

WILGOTNOŚĆ

 wilgotne warunki mogą powodować szorstkość ziarna. Wynika to z tego, że drewno absorbuje wodę, powodując pęcznienie ziarna. Idealnie, wilgotność względna mebli z litego drewna wynosi 30–60%. Nigdy nie należy pozostawiać wody na powierzchni drewna i stali. Każdą wilgoć należy natychmiast wytrzeć do sucha. Nierównomierne uwalnianie wilgoci może powodować wypaczenie i pęknięcia.

CIEPŁO

Chociaż wykończenia są odporne na umiarkowane ciepło z talerzy i kubków, spowoduje to szybsze pogorszenie wykończenia i może oznaczać powierzchnię; my zawsze zalecamy używanie podstawek i podkładek. Intensywne ciepło (np. Gorące patelnie) może spalić drewno, a ślady po oparzeniach mogą być trudne do usunięcia.
Meble nie powinny być umieszczane zbyt blisko źródeł ciepła, takich jak kaloryfery, palniki na drewno itp. Silne źródła ciepła lub zmiany wilgotności względnej powietrza może powodować nierówne, suche obszary w drewnie, powodując pękanie lub otwieranie się połączeń.
TANIEJ
Wybierz jeden z gotowych zestawów i ciesz się rabatami!
W ZESTAWIE!
Otrzymujesz
na dowolny zakup NLQLPWZR8L.
RABAT
dla produktów nieprzecenionych