fbpx Skip to main content

W ostatnim czasie oraz częściej w mediach społecznościowych pojawiają się posty od nowych właścicieli głównie stołów z żywicą epoksydową które dość szybko ulegają zniszczeniu, lub zostały wykonane w niezbyt staranny sposób. (będąc na wielu grupach w tym miesiącu widziałem już 7 takich spraw)

Pamiętajcie by zamawiając takie meble;

– poprosić o portfolio

– dumni twórcy nie mają problemu chwalić się swoimi pracami

– powinniście otrzymać „instrukcję”. Pisemną a nie ustną.

– umowa zawierająca dane obu stron

Wydając w takiej sytuacji więcej niż średnia płaca w tym kraju, możecie zadawać wiele pytań. Zaczynając od tego jakie konkretnie deski zostaną użyte, jaka jest wilgotność, jak będzie zabezpieczony blat, oraz jak trwałością powierzchni jak i samego stołu. Pamiętaj ze wykończenie blatu w większości przypadków zależne jest od zastosowania, nie zawsze potrzebny jest lakier, a czasem lakier jest jedyną słuszną opcją.

Dla osób zastanawiających się nad wyborem rzemieślnika do wykonania stołu, stolika, itp. mebli polecam zajrzeć tutaj;

Kupowanie mebli w dobrej cenie

Instrukcja mebli żywicznych

Na zakończenie zadam Ci pytanie. Ile twoim zdaniem kosztuje, pasja, dbałość o szczegóły, pracowanie po nocach jak i weekendy, doświadczenie o chęć eksperymentowania a nie kopiowania i powielania tego samego co na rynku? Zamawiając takie meble, płacisz właśnie za to, nie za park maszynowy, płacisz za tą miłość i troskę złożoną w ten Twój konkretny mebel. A na koniec w obronie wielu wspaniałych twórców. Pamiętaj ze nie ilość i cena narzędzi świadczy o poprawności wykonaniu pracy. Prosta wyrzynarka czy frezarka ręczna w rękach doświadczonego mistrza w wspaniałą robotę.

Leave a Reply

Otrzymujesz rabat na książkę:-5% NLQLPWZR8L.