Na co uważać przy zalewaniu zdjęcia żywicą epoksydową? - Epoksydowa.pl Skip to main content
Pokrycie zdjęcia powłoką żywiczną jest fascynujące – w rzeczywistości żywica epoksydowa przenosi fotografie na wyższy poziom, uszczelniając je i chroniąc z profesjonalnie wyglądającym wykończeniem i błyszczącym połyskiem, który sprawia, że ​​kolory są bardziej wyraziste.
Jeśli masz już podstawy żywicznego artysty, ten krok nie powinien być dla Ciebie czymś skomplikowanym. Ale jest kilka czynników na które musisz uważać.
Nie będziemy zagłębiać się we wszystkie etapy tworzenia, gdyż większość prac z żywicą wygląda podobnie, tutaj znajdziesz ogólne podsumowanie tego, czego będziesz potrzebować, aby taki projekt ze zdjęciami wykonać.
— musisz “zagruntować” zdjęcia, tapety, obrazy, do użycia w żywicy. Zbierz swoje zdjęcia zagruntuj je np. werniksem czy woskiem, najlepiej kilkoma warstwami, w odstępach 30 minut. Sugeruję najpierw spryskać zdjęcie testowe, aby sprawdzić czy nie rozpuści tuszu. Niedokładne pokrycie “uszczelniaczem” może spowodować że żywica wejdzie w bezpośredni kontakt z papierem, uszkodzi go lub pofaluje.
— zdjęcie przyklej do podłoża klejem w sprayu lub taśmą (w zależności od projektu) , zapobiegnie to unoszenia się zdjęcia do góry. Oraz ograniczy przesuwanie się zdjęcia pod żywicą.
— oczywiście mowa o zdjęciach, ale te informacje należy zastosować również przy zalewaniu tapet, obrazów, malunków itp.
— zastosuj żywice do cienkich odlewów, ograniczysz wydzielanie ciepła, które mogłoby uszkodzić nadruk.
— zdjęcie które ma już swoje lata i może być nieodporne na grunt, można zalaminować
— brak zabezpieczenia zdjęcia sprawi że żywica epoksydowa reaguje z barwnikami na papierze fotograficznym i rozmywa zdjęcie.
— zalewając żywicą grafiki na płytkach, kapslach, deskach itp., na przedmiotach które nie mają krawędzi, zabezpiecz spód, by nie było tam zaschniętych kropli żywicy.

Dlaczego warto zabezpieczyć zdjęcia żywicą epoksydową?

Żywice są samopoziomujące, a drobne pęcherzyki w nieutwardzonej żywicy można bardzo łatwo usunąć za pomocą palnika lub opalarki.

Żywica odcina dostęp powietrza jak i wilgoci. Zastosowanie żywicy z filtrem UV, dodatkowo zabezpieczy zdjęcie przed odbarwieniem.

TANIEJ
Wybierz jeden z gotowych zestawów i ciesz się rabatami!
W ZESTAWIE!
Otrzymujesz
na dowolny zakup NLQLPWZR8L.
RABAT
dla produktów nieprzecenionych